Poljane staršem

Pod geslom »Poljane staršem« se skriva pestra ponudba dejavnosti za starše naših dijakov. Ponujamo vam možnost, da izkoristite znanje naših profesorjev na področju, po katerem smo najbolj znani, področju tujih jezikov, pridružite pa se nam lahko tudi pri nekaterih drugih aktivnostih.

Vsako leto organiziramo tečaje različnih jezikov na različnih stopnjah, odvisno od števila prijav, na primer:

• obnovitveni tečaj angleščine
  • konverzacija v angleščini
  • obnovitveni tečaj nemščine
  • začetni tečaj nemščine
  • nadaljevalni tečaj nemščine
  • začetni tečaj francoščine
  • nadaljevalni tečaj francoščine
  • začetni tečaj španščine
  • nadaljevalni tečaj španščine
  • izpopolnjevalni tečaj španščine
  • začetni tečaj italijanščine
  • nadaljevalni tečaj italijanščine
  • konverzacija v italijanščini
  • začetni tečaj ruščine
  • organizirana vadba v fitness centru
  • umetnostna zgodovina za starše

Kako poteka?

Posamezni tečaj organiziramo, če je zanj dovolj prijav. Tečaj poteka enkrat tedensko v skupnem obsegu 50 ur v skupinah do 20 tečajnikov. O terminu se dogovorite na uvodnem sestanku s profesorjem. Tečaji se pričnejo načeloma oktobra in trajajo do maja. Cena je odvisna od števila tečajnikov v posamezni skupini in je za 10 tečajnikov predvidoma 200 € na osebo. Če je število prijav preveliko, upoštevamo vrstni red prijav, prednost pa damo staršem, ki imajo dijake v višjih letnikih. V primeru, da je dovolj prostih mest na tečaju, se lahko priključijo tudi tisti, ki nimajo otrok vpisanih v našo gimnazijo, zato lahko povabite tudi prijatelje.

Kako se prijavim?

Prijavite se lahko septembra. Prijavnico dobite na spletni strani ali na roditeljskem sestanku in jo nato do roka, navedenega na prijavnici, dostavite v tajništvo. Prijavnice bomo zbrali in vas v začetku oktobra obvestili o uvodnem sestanku s profesorjem.

Kako se je začelo?

Dobro sodelovanje s starši je gotovo ena od stvari, na katere smo ob odličnih uspehih naših dijakov najbolj ponosni. V sodelovanju s starši smo uresničili mnoge dobre pobude.

Pred leti smo kot prva gimnazija povabili starše svojih dijakov, da so sodelovali na informativnem dnevu naše šole in pod geslom “starši – staršem” predstavljali staršem osnovnošolcev svoje izkušnje in doživljanje šolanja svojih otrok na Gimnaziji Poljane.

Kot sad dobrega sodelovanja in v znak zahvale, ker so s svojimi prispevki v Šolski sklad omogočili izgradnjo nove učilnice in nakup računalnikov, smo v šolskem letu 1997/98 pripravili za starše naših dijakov računalniški tečaj. Odziv staršev je bil izredno velik in pokazala se je želja po nadaljevanju in razvijanju take oblike sodelovanja.

Še nekaj me zanima…

Za več informacij smo vam na voljo na telefonski številki 01 | 432 83 27 ali na elektronskem naslovu natasa.grof@gimnazija-poljane.com.