Mladi raziskovalci

Raziskujemo področja, ki nas še posebej zanimajo …

Na Gimnaziji Poljane dijaki vsako leto raziskujejo v okviru gibanja Znanost mladini. Raziskovalne naloge se predstavijo najprej na šoli, potem na regijskem tekmovanju, ki je zadnja leta na OŠ Riharda Jakopiča, najboljši pa še na državnem tekmovanju v Murski Soboti.

Državno tekmovanje ima dva kroga, regijske komisije posredujejo naloge v prvi krog – bronasto priznanje, državne komisije pa po proučitvi pisnih nalog pripustijo k zagovoru le najboljše (drugi krog), ki se zatem potegujejo za zlato priznanje.

Na regijskem tekmovanju pod pokroviteljstvom Mestne občine Ljubljana so nagrade še posebej bogate: za plakate knjižna nagrada, za naloge kot celota pa večdnevni nagradni izlet v južno Italijo (Rim, Neapelj, Vezuv, Pompeji, Firence). Ljubljanski župan gospod Zoran Jankovič vsako leto tudi osebno pozdravi najboljše raziskovalce na slovesnosti, jim nameni govor in čestita za dosežke.

Fenomen Laibach

raziskovalka Ana Blaž
mentor dr. Stane Andolšek

Odmev Sarajevskega atentata 1914 v slovenskih in tujih časopisih tistega časa

raziskovalka Ana Maša Leskovšek
mentor Marko Trobevšek

Arhitekturne dileme navadnega človeka

raziskovalka Nika Bronič
mentor Marko Trobevšek
srebrno priznanje

Optimizacija metode za hitro gensko transformacijo krompirja

raziskovalka Klara Trček
mentorici Jana Škrlep, Kristina Gruden NIB

Ženska skozi zgodovino filma

raziskovalka Eva Smrekar
mentorici Nina Ostan, Marjana Lenasi

Geografski animirani film

raziskovalec Miha Petrišič
mentorica Nika Veronek
srebrno priznanje

Poštenost – vrednota med mladimi

raziskovalka Špela Lemež
mentorica Nataša Grof

Prenos električne energije na daljavo

raziskovalka Ivana Vozelj
mentor Tomislav Drčar
bronasto priznanje

Naš osnovni cilj je dijakom nuditi kakovostno izobraževanje, z uporabo sodobnih in raznolikih načinov poučevanja. Hkrati posebno pozornost namenjamo številnim dejavnostim, ki bogatijo življenje in delo na šoli.