Krožki

Želimo vedeti in pokazati več …

Slovenščina, umetnost

Poljanski oder – predstava Žabe avtorja Gregorja Strniše, nosilka Katarina Torkar Papež
Kontakt: katarina.torkar-papez@gimnazija-poljane.com

 

Literarnica – literarne delavnice in literarni večeri v sodelovanju z Društvom slovenskih pisateljev, založbo Beletrina in festivalom Fabula, nosilka Alenka Arbiter
Kontakt: alenka.arbiter@gimnazija-poljane.com

 

Poljanski novinarji – urjenje v pisanju kvalitetnih novinarskih prispevkov v sodelovanju s časopisno hišo Dnevnik in Fakulteto za družbene vede, nosilka Darinka Marc
Kontakt: darinka.marc@gimnazija-poljane.com

 

Fotografski krožek, nosilec Marko Trobevšek
Kontakt: marko.trobevsek@gimnazija-poljane.com

 

Dijaški gledališki abonmaji za MGL (nosilka Marjana Lenasi Lipovšek) in za SNG Drama (nosilka Katarina Torkar Papež)
Kontakt: katarina.torkar-papez@gimnazija-poljane.com,
marjana.lenasi-lipovsek@gimnazija-poljane.com

 

Vodeni ogledi izbranih gledaliških, baletnih, opernih in filmskih predstav, nosilke: Katarina Torkar Papež, Mateja Pandel, Nina Ostan, Marjana Lenasi Lipovšek
Kontakt: katarina.torkar-papez@gimnazija-poljane.com,
mateja.pandel@gimnazija-poljane.com,
nina.ostan@gimnazija-poljane.com,
marjana.lenasi-lipovsek@gimnazija-poljane.com

 

Umetnostnozgodovinski krožek – ogledi razstav z vodenjem in pogovori, nosilki Nina Ostan, Tina Pintar
Kontakt: nina.ostan@gimnazija-poljane.com,
tina.pintar@gimnazija-poljane.com

Matematika

Mladi in denar – nosilka Breda Poličar
Kontakt: breda.policar@gimnazija-poljane.com

 

Matematični krožek

Šport

Tekaški krožek – nosilka Natasa Nakrst
Kontakt: nakrstnatasa@gmail.com

 

Abc sprostitve  – nosilka Suzana Cesar
Kontakt: suzana.cesar@gimnazija-poljane.com

 

Odbojka za dijake – nosilec Uroš Bizilj
Kontakt: uros.bizilj@gimnazija-poljane.com

 

Košarka za dijake in dijakinje – nosilec Miloš Pogačar
Kontakt: milos.pogacar@gimnazija-poljane.com

 

Smučarski tabori – nosilec Miloš Pogačar
Kontakt: milos.pogacar@gimnazija-poljane.com

 

Fitnes  –  nosilka Dejana Šega
Kontakt: dejana.sega@gimnazija-poljane.com

 

Odbojka za dijakinje – nosilka Ksenija Blažin
Kontakt: ksenija.blazin@gimnazija-poljane.com

 

Planinski krožek – predvideni pohodi: Karavanke (september), Posavje ali Primorska Slovenija (januar – odvisno od snežnih razmer), Julijske Alpe (junij), nosilca Srečko Zgaga, Franci Jaklič
Kontakt: srecko.zgaga@guest.arnes.si,
franci.jaklic@gimnazija-poljane.si

 

Jeziki

Fakultativni tečaj stare grščine za 2. in 3. letnik klasične gimnazije in druge zainteresirane dijake. Fakultativni tečaj se bo odvijal enkrat tedensko po pouku, nosilka Nataša Homar
Kontakt: natasa.homar@gimnazija-polajne.com

 

Fakultativni tečaj pogovorne latinščine LATINA VIVA za 2. in 3. letnik klasične gimnazije. Fakultativni tečaj se bo odvijal enkrat tedensko po pouku, nosilka Lucija Krošelj Košec
Kontakt: lucija.kroselj.kosec@gimnazija-poljane.com

 

Gledališče v španščini, nosilka Petra Novak
Kontakt: petra.novak@gimnazija-poljane.com

 

Francosko gledališče, nosilka Petra Hrovat Hristovski
Kontakt: petra.hrovat@gimnazija-poljane.com

 

Francoski časopis Le Phenix, nosilki Petra Hrovat Hristovski in Tanja Peterlin
Kontakt: petra.hrovat@gimnazija-poljane.com
tanja.peterlin@gimnazija-poljane.com

Filozofija

Philocafe  – enkrat mesečno v kavarni Slamič, Ljubljana, nosilec Boris Šinigoj
Kontakt: boris.sinigoj@gimnazija-poljane.com

 

Philodrama –  odrska uprizoritev Platonovega Simpozija, nosilec Boris Šinigoj
Kontakt: boris.sinigoj@gimnazija-poljane.com

Biologija

Vivaristični krožek, nosilka Urša Čimžar
Kontakt: urska.cimzar@gimnazija-poljane.com

 

Priprave na tekmovanja Tekmovanje iz znanja biologije za proteusovo nagrado, tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni in tekmovanje iz znanja naravoslovja (EUSO), nosilke Erika Jarić, Jana Škrlep, Nataša Koprivnikar
Kontakt: erika.jaric@gimnazija-poljane.com
jana.skrlep@gimnazija-poljane.com
natasa.koprivnikar@gimnazija-poljane.com

Naš osnovni cilj je dijakom nuditi kakovostno izobraževanje, z uporabo sodobnih in raznolikih načinov poučevanja. Hkrati posebno pozornost namenjamo številnim dejavnostim, ki bogatijo življenje in delo na šoli.